Dookoła świata, raz jeszcze.

Regaty na każdym kontynencie, regaty na każdym oceanie.

Regattas on every continent, regattas on every ocean.

 

Wyruszamy w niezwykła podróż - można by rzec, że uprawiać będziemy turystykę regatową. Chcemy wystartować w regatach na każdym kontynencie i na każdym oceanie. Niby nic nowego. W grudniu można polecieć do Australii, żeby wystartować w Sydney-Hobart. Wcześniej, w listopadzie, można wystartować w ARC przez Atlantyk. Co dwa lata jest Fastnet Race w Europie. W USA jest słynna impreza - Race to Mackinac na Wielkich Jeziorach czy Newport Bermuda Race. Wystarczy wykupić miejsce na jachtach startujących w tych imprezach. A może inaczej? Wyruszyć z Europy przez Atlantyk w Regatach TwoSTAR żeby, po mecie w Newport, ruszyć wzdłuż Nowej Szkocji i rzeką Św. Wawrzyńca, przez Wielkie Jeziora, ściągać się na Jeziorze Michigan? A później ruszyć na południe, może przez Karaiby, żeby wystartować w Caraibean 600 czy Heineken Regatta. I dalej, dookoła Hornu, przez wyspy Pacyfiku. Skoro Pacyfik to regaty Trans-Pac z Los Angeles na Hawaje. Później do Seattle, na start Race to Alaska. A dalej…. jest wiele opcji. Prawie na każdym kontynencie są mniej lub bardziej znane regaty. A jak nie ma, to postaramy się zorganizować. Czy na Antarktydzie ktoś ściga się pod żaglami?:)

 

  We are embarking on an extraordinary journey - you could say we are going to do regatta tourism.

We want to race on every continent and in every ocean. Seemingly nothing new. In December, you can fly to Australia to compete in Sydney-Hobart. Before that, in November, you can start in the ARC across the Atlantic.

Every two years there is a Fastnet Race in Europe. There is a famous event in the USA - the Race to Mackinac on the Great Lakes or the Newport Bermuda Race. All you have to do is buy a place on the yachts competing in these events.

  How about another way? Set off from Europe across the Atlantic in the TwoSTAR Regatta, after finishing in Newport, head along Nova Scotia and down the St Lawrence River, across the Great Lakes, pulling in on Lake Michigan?

Then head south, perhaps through the Caribbean to compete in the Caribbean 600 or Heineken Regatta.

  Then on, around the Horn, through the Pacific islands. Since the Pacific, a Trans-Pac regatta from Los Angeles to Hawaii. Later to Seattle, for the start of the Race to Alaska. And then.... there are many options. There are more or less famous regattas on almost every continent. And if there aren't any , we'll try to organise one. Does anyone race under sail in Antarctica:)

info@calloftheocean.pl

 

CONTACT

Szymon

(+48) 792 717 355

Ania

(+48) 533 006 566

SOCIAL MEDIA

Copyright 2022 Szymon Kuczynski - Zew Oceanu

SPONSORS