2023 RORC Season’s Points Championship czyli podsumowaniu sezonu regatowego Royal Ocean Racing Club!

19 września 2023

8 miejsce w grupie IRC 4 w klasyfikacji sezonu

Hultaj na 8 miejscu w grupie IRC 4 w 2023 RORC Season’s Points Championship czyli podsumowaniu sezonu regatowego Royal Ocean Racing Club!

 W grupie IRC 4 sklasyfikowano 57 jachtów.

 


W klasyfikacji generalnej IRC na 582 jachty skończyliśmy na 151 miejscu.

 

 

Na Hultaju nie pływają "admirałowe"

Generalnie trochę brakowało nam startów, a więc punktów by zająć lepszą pozycję. Co ciekawe nasz najlepszy start czyli też najwięcej punktów zdobyliśmy startując dwuosobowo z Anią, a nie gdy startowaliśmy w 3 facetów. To też w zasadzie odpowiedź na niby niewinne, ale średnich lotów dowcipy polskich panów kapitanów o tym, dlaczego wysadziłem Anię w Weymouth podczas Rolex Fastnet, gdy zerwała więzadła kilka godzin po starcie. Wygląda na to, że typowy polski żeglarz nie jest wstanie zastąpić doświadczonej  pełnomorskiej żeglarki J  Gdyby nie finanse zapewne skupilibyśmy się wyłącznie na regatach dwuosobowych podczas których mamy szanse na lepsze wyniki.

 

 

 

 

 

 

Sklasyfikowano w sumie 15 polskich załóg. Wśród nich jesteśmy na 4 pozycji za ILP, Wind Whisper i Pneuma.  Chyba mamy powody do zadowolenia, ale jest też duży niedosyt, bo mogło być dużo lepiej.

 

 

 

P.S. Na deser okazało się, że Szymon jest jednym z najregularniej startujących skipperów w tym sezonie. Zajął 2 i 3 miejsce w klasyfikacji według mil i godzin wypływanych w wyścigach RORC

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli podoba Ci się ten artykuł to może 

 

info@calloftheocean.pl

 

Kontakt

Szymon

(48) 792 717 355

Ania

(48) 533 006 566

Social Media

Copyright 2022 Szymon Kuczynski - Zew Oceanu

Sponsorzy