Wyprawy po szyldem "Zew Oceanu":

- "Setką przez Atlantyk" 2012 - 2013       Samotnie przez Atlantyk na 5m łódce.

- "Dziewczyny na pokład- Islandia" 2014    2 dziewczyny na 6m jachcie z Polski na Islandię i z powrotem. Bez silnika i ogrzewania.

- "Maxus Solo Around" 2014 - 2016         Samotny rejs dookoła świata na 6m jachcie.

- "Call of the Ocean" 2017 - 2018          Samotnie, non-stop, bez wsparcia z zewnątrz dookoła świata na 6m jachcie. Najmniejszym w historii światowego jachting. Rekord nie pobity do tej pory.

- "Maxus Racing Team" 2018      

- "Od plaży do plaży - Bałtyk żaglówką" 2020   Małą odkrytopokładową mieczówką po wodach Bałtyku.

- "Źródła Bałtyku - Wisła mieczówką" 2020     Rejs Wisłą z pod gór do Bałtyk odkrytopokładową mieczówką.

- "Dookoła świata, raz jeszcze.." 2022 - ....    Trwający właśnie rejs dookoła świata i starty w najważniejszych regatach morskich. TwoSTAR, Fastnet, Sydney-Hobart, Cape2Rio.....

 

 

Długość: 9,14 m

Szerokość: 3,23 m

Zanurzenie: 1,8 m

Masa: 2800 kg

Ożaglowanie: 55 m²

Spinaker: 62 m²

Balast wodny: 2 x 200 l

Hultaj

 

Hultaj to łódka klasy Figaro One - bardzo ciekawa konstrukcja, zaprojektowana przez słynne biuro Groupe Finot/Jean Berret. Powstała na zapotrzebowanie słynnych regat samotników „La Solitaire du Figaro”. Michel Desjoyeaux,  jedyny dwukrotny zwycięzca Veende Globe twierdzi, że właśnie te regaty Figaro są najtrudniejszym wyścigiem samotniczym na świecie. Jachty i regaty Figaro, niezmiennie i od lat, są traktowane jako najważniejsza forma przygotowań do wokółziemskich Vendee Globe. 

Figaro to łódka szybka, łatwa do opanowania dla jednej osoby, z minimalnym zapleczem hotelowym. Jest kuchenka jednopalnikowa z kardanem, a nawet zlewozmywak, ale z pompka nożną do wody. Nie ma łazienki ani odseparowanych kabin. Są za to balasty wodne, prętowy takielunek, taperowany maszt. Mocna konstrukcja przy małej masie. I projekt ten okazał się trwały. Nasz Hultaj nie ma osmozy, nic nie trzeszczy w czasie żeglugi, nie ma przecieków. I pomimo tego, że łódka ma już ponad 30 lat, to wciąż jest konkurencyjna w morskich wyścigach.

Łącznie powstało 250 sztuk Figaro One. Nasze ma numer 49. Kolor Hultaja oscyluje pomiędzy seledenem a zielenią. To oryginalny kolor z czasu, gdy był częścią teamu Grupe LG.

Zakupiliśmy Hultaja w lipcu 2021 roku i od razu zaczęliśmy się ścigać. Regaty to znakomity test łodzi, ponieważ wychodzi większość słabości jachtu. A Hultaj poradził sobie bardzo dobrze. W bałtyckich regatach stawaliśmy kilkukrotnie na podium, również tym najwyższym. Hultaj z Szymonem ukończyli Bitwę o Gotland. W Morskich Załogowych Mistrzostwach Polski zajęliśmy 5 miejsce, podobnie gdy we dwoje wystartowaliśmy w Mistrzostwach Polski załóg dwuosobowych. Byliśmy drudzy w słynnych i najliczniejszych, pełnomorskich regatach w Polsce - Gdynia-Władysławowo-Gdynia.

 

 

Anna Jastrzębska

 

Żeglarstwu podporządkowała całe swoje życie. Od kilku sezonów pływa na różnych jednostkach, zarówno mieczowych żaglówkach, jachtach morskich jak i  jednostkach klasy Mini 650. Obecnie ściga się na własnej łódce klasy Figaro One. Brała udział m.in. w Morskich Mistrzostwach Polski załogowych i doublehanded. Wyróżniona nagrodą specjalną Prezydenta Miasta Gdańska „Bursztynowa Róża Wiatrów” oraz Nagrodą Prezesa POZŻ „Kryształowy Żagiel 2020”. Chciałaby, żeby na jachtach mogło pływać jak najwięcej kobiet, niezależnie od doświadczenia czy wieku. Lubi siebie na łódce za możliwość przekraczania własnych granic czy sprawczość. Lubi też muzykę i ser. 

"Jednak rozwaga to lepsza część męstwa (...)."  Farley Mowat​​​​​​​

 

Najbardziej w życiu kochamy przygody i szalone projekty, które - prowadzone z rozwagą, są naszym powodem do dumy.

Pokazujemy, że każdy, nawet z najmniejszym budżetem i, z pewną odwagą robienia inaczej i na przekór, jest w stanie żeglować po świecie.

Nie wiemy czy jesteśmy bardziej rozważni czy odważni, ale jeżeli poświęcamy się jakiemuś projektowi to cali sobą i z pełnym entuzjazmem.

 

Zapraszamy do wspólnej przygody.

Ania i Szymon

WIĘCEJ

 

Szymon Kuczyński

 

Jest jednym ze stu ludzi na świecie, którzy samotnie opłynęli świat bez postojów i wsparcia z zewnątrz. To mniej niż liczba osób, które poleciały w kosmos, weszły na K2 czy Mount Everest, zdobyty przez ponad 8 tys. ludzi.  Jest jednym z najlepszych i najbardziej znanych na świecie polskich żeglarzy. Ogromne doświadczenie, uznanie i rozpoznawalność przyniosły mu dwa samotne rejsy dookoła świata. Ostatni rejs był rekordowy w skali światowej, na najmniejszej w historii rejsów non-stop solo jednostce o długości zaledwie 6,38 m. Była to druga od 36 lat udana próba opłynięcia kuli ziemskiej bez postojów przez polskiego żeglarza. Za swoje dokonania został doceniony i nagradzany nie tylko w kraju. Otrzymał również  m.in. najważniejsze żeglarskie laury niemieckie i brytyjskie.  

info@calloftheocean.pl

 

Kontakt

Szymon

(48) 792 717 355

Ania

(48) 533 006 566

Social Media

Copyright 2022 Szymon Kuczynski - Zew Oceanu

Sponsorzy