Dołącz do załogi! Rolex Fastnet 2023!
Rejsy i regaty w lipcu na Hultaju.

01 lipca 2023

Krótko, szybko i bardzo angielsko.

Kilka krótkich propozycji rejsowo regatowych na Kanale Angielskim/La Manche w lipcu:

 

data

trasa

dystans

koszt

4-7 lipca

Plymouth - Cowes

150 mil

120 euro + zrzutka

7-9 lipca

Regaty RORC Cowes Dinard St. Malo

150 mil

200 euro + zrzutka

9-11 lipca

St. Malo - Plymouth trening offshore

150 mil

120 euro + zrzutka

19-30 lipca

Rolex Fastnet

700 mil

taniej niż myślisz :)

 

 

I. Rejs Plymouth  – Cowes. 4-7 lipca. Około 150 mil morskich żeglugi. Koszt 120 euro + zrzutka. Możliwy postój po drodze.

 

II.  Regaty RORC Cowes Dinard St. Malo. 7-9 lipca. Trudne regaty z wymagającą konkurencją. Zgłoszonych do startu jest już ponad 200 jachtów !! Dla części załogi to trening przed słynnym Rolex Fastnet, więc jedziemy tam po wynik, a nie dla towarzystwa i odfajkowania imprezy. Minimum 150 mil żeglugi. Koszt 200 euro + zrzutka.

 

III. Trening Offshore St. Malo – Plymouth. 9-11 lipca. Minimum 150 mil żeglugi. Koszt 120 euro + zrzutka.

 

 

IV. Regaty Rolex Fastnet. 19-30 lipca. Absolutny top pełnomorskich regat. Najważniejszy i największy klasyk rozgrywany co 2 lata do skały Fastnet i z powrotem. Prawie 500 jachtów zgłoszonych do wyścigu! To jubileuszowa 50 edycja. Płyniemy w bardzo dobrym i doświadczonym składzie. Połowa załogi to medaliści, często złoci MP, na koncie topowe miejsca w regatach pełnomorskich i oceanicznych. Dołącz do nas! Dopiszesz sobie + 1000pkt doświadczenia J Nie jesteśmy załogą komercyjną i jedziemy po wynik. Minimum 690 mil żeglugi po trudnym akwenie, rywalizując ze śmietanką światowego żeglarstwa offshore. By do nas dołączyć musisz wykazać się pewnymi umiejętnościami i/lub doświadczeniem i/lub przyjechać do nas wcześniej byśmy zobaczyli co możemy zdziałać razem. Koszt 1900 euro lub mniej J + zrzutka.

 

Oferty można łączyć i wtedy jest taniej. J

Za wszystko  - 390 euro

I+II – 290 euro

II+III – 290 euro

I+III raczej trudny wariant logistyczny  - 200 euro

Startujący w Rolex Fastnet całą lipcową ofertę mają w cenie.

 

Harmonogram rejsów i regat.

 

  1. Plymouth- Cowes. Ruszamy z nocnym odpływem 4 lipca z Plymouth do Cherbourga. 6 lipca płyniemy z Cherbourga do Cowes gdzie rejs się kończy. Być może zrezygnujemy z Cherbourga, a zatrzymamy się gdzieś indziej. 
  2. Regaty RORC Cowes Dinard St. Malo czyli kanałowy klasyk z ziemi angielskiej do przepięknego ST. Malo. Startujemy w piątek 7 lipca po południu z Cowes, atakujemy Igły przy zachodnim brzegu Wight i przecinamy w nocy Kanał by walczyć z silnymi prądami przy Wyspach Normandzkich. W nagrodę meta w pięknym St. Malo. To ostatnie regaty w kalendarzu RORC przed Rolex Fastnet.
  3. Ruszamy w niedzielę 9 lipca z St. Malo do angielskiego Plymouth. Forma przelotu raczej treningowo sportowa niż turystyczna. To nasze ostatnie pływanie przed startem w Rolex Fastnet
  4. Rolex Fastnet. Ruszamy 19 lipca z Plymouth do Cowes. 21 przewidujemy jeszcze trening na Solencie. 22 lipca wielki start i ruszamy w stronę Irlandii by po okrążeniu skały Fastnet ruszyć w stronę mety we francuskim Cherbourgu. Jeżeli warunki dopiszą i regaty pójdą szybko to po celebracji wyników popłyniemy jeszcze do Plymouth.

 

Pamiętajcie, że to pogoda o nas decyduje, a nie my o niej. Wszystko może się zdarzyć, w tym delikatne zmiany terminów i/lub portów. Zasadniczo nie używamy silnika nawet po za regatami.

Przy każdej opcji zrzucamy się solidarnie na jedzenie i porty. Paliwo w cenie J

Żeglować będziemy Hultaju czyli zmodyfikowanym Figaro One bardzo zielonym. W tym sezonie już zaleźliśmy za skórę angielskim żeglarzom gdyż zajęliśmy 3 miejsce w RORC Caribean 600 oraz mamy wygrany etap i drugie miejsce klasyfikacji końcowej samotników w oceanicznym klasyku AZAB.

Łódka jest wymagająca fizycznie, potrafi zapewnić wiadra adrenaliny i minimum lub brak komfortu. Pokona nawet  renomowane sztormiaki Hi Tech. Raczej challenge niż chillout. Żeby nie było że nie ostrzegałem ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Jeżeli podoba Ci się ten artykuł to może 

 

info@calloftheocean.pl

 

Kontakt

Szymon

(48) 792 717 355

Ania

(48) 533 006 566

Social Media

Copyright 2022 Szymon Kuczynski - Zew Oceanu

Sponsorzy