Regaty, regaty w 2023!!!

28 stycznia 2023

Intensywny sezon regatowy, który możecie zrobić z nami

 
Zapowiada się bardzo intensywny regatowy sezon w roku 2023. Do sierpnia planujemy wystartować w co najmniej 10 wyścigach.
W tym ponad połowa to wyścigi pełnomorskie tzw. offshore
Jeden wyścig oceaniczny, tym razem samotny start Szymona w słynnych i dobrze obsadzonych regatach AZAB.
Co najmniej jeden start w załodze dwuosobowej.
I najważniejszy wyścig nie tylko tego sezonu czyli Rolex Fastnet Race. Nasze zgłoszenie to jednego z najsłynniejszych i najtrudniejszych klasyków zostało przyjęte!
 

Nasz sezon regatowy zaczął się na Karaibach.

Mamy już za sobą pierwsze starty w Barbados Sailing Week gdzie w wyścigu dookoła Barbadosu "The Mount Gay Round Barbados Race" zajęliśmy 3 miejsce, a w wyścigu przybrzeżnym dość paskudne 4 miejsce. Startowaliśmy w 4 osobowej polskiej załodze. Bardzo dziękujemy Ewie i Rafałowi za wsparcie w tym starcie. Nawet nie czuje jak mi się rymuje :)
 
Przed nami dużo ścigania w tropikach. Zarówno krótkie wyścigi po bojach jak i długi kilkudniowy bieg w słynnych RORC Caribbean 600
Jeżeli ktoś chce dołączyć do hultajskiej ekipy to prosimy o kontakt info@calloftheocean.pl
 
 
1. Regaty Walentynkowe, 10-12 lutego Antigua. 2 dni z dość krótkimi (1-2h) wyścigami w przeuroczym Jolly Harbour.
Mamy wolne miejsca - koszt 100$*
 
 
 
 
2. Nelson Cup, 14-15 lutego Antigua, 2 dni krótkich wyścigów. Mamy wolne miejsca - 100$*
3. Antigua 360, 17 lutego, wyścig dookoła wyspy Antiqua. Mamy wolne miejsca - 100$*
4. RORC Caribbean 600, start 20 lutego Antigua. Najtrudniejszy, najdłuższy i najbardziej ął, ęł wyścig na Karaibach. 600 mil do pokonania miedzy karaibskimi wyspami. Trzymajcie kciuki !!
Brak wolnych miejsc :)
 
 
 
 
- Heineken Regatta, 1-5 marca na  St. Maarten  .                                                         Najbardziej imprezowa impreza regatowa!! Intensywne 4 dni na wodzie no i w wiosce regatowej :)
 Mamy wolne miejsca - 300$*
 
 
- BVI Spring Cup & Sailing Festival 27 marca - 2 kwietnia Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Dwuetapowa impreza. 27-29 marca ścigamy się podczas Sailing Festival, a w Spring Cup między 31 marca, a 2 kwietnia. Lokalni, karaibscy żeglarze namawiają nas na ten właśnie start.  Mamy wolne miejsca - 100$* za SF i 200$* za Spring Cup.
 

Przez Atlantyk pod żaglami z Karaibów do Europy 

W kwietniu ptaki oceanów czyli jachty powoli opuszczają Karaiby gdzie kończy się sezon żeglarski i ruszają do Europy. W związku z tym mamy dla Was to co jak na razie Was najbardziej interesuje czyli przeloty w poprzek Atlantyku.

 

Karaiby-Azory, kwiecień przeskok przez Atlantyk. Ruszamy w pierwszej połowie kwietnia. Trasa zajmie około 3 tygodni, może trochę szybciej, może troszkę dłużej.. To już zależy od tego na co Pana Atlantyk nam pozwoli. Do pokonania jest prawie 3000 mil morskich. Mamy wolne miejsca - 1000 euro*
Azory-UK (lub FRA), maj. Drugi etap przeskoku przez Atlantyk.   Do pokonania nawet 1500 mil więc trzeba zarezerwować około 2 tygodnie. Mamy wolne miejsca - 500 euro*
 
 

Tourne po europejskich wyścigach.

Sezon w Europie będzie naznaczony dwoma klasycznymi wyścigami które są dla nas najważniejszymi startami w tym sezonie.  Pierwszy to AZAB, rozgrywany od 1975 roku wyścig z Anglii na Azory. I z powrotem. Tym razem Szymon wystartuje samotnie, bo stęsknił się za totalnym niewyspaniem :) Drugi to najważniejszy z klasycznych wyścigów pełnomorskich czyli Rolex Fastnet Race. Już dostać się na ta imprezę jest trudno. Zawsze jest więcej chętnych niż miejsc na liście startowej, a wymagania wobec jachtu i załogi są wysokie. W dodatku ta edycja będzie okrągła, bo rozegrana będzie po raz 50.

 
- AZAB, start 3 czerwca UK-Azory-UK trzymajcie kciuki za Szymona
- RORC Cowes Dinard St. Malo Race, 7 lipca UK-FRA. Mamy wolne miejsca 200 euro*
- RORC Rolex Fastnet Race  , start 22 lipca w Cowes, do pokonania ponad 600 słynnych mil dookoła skały Fastnet.  Meta w Cherbourgu. Mamy wolne miejsca - 900 euro*
- RORC Channel Race, 12 sierpień. 110-160 mil. Mamy wolne miejsca - 200 euro*

 

 

*doliczyć trzeba zrzutkę na jedzenie, paliwo i porty

 

 

 

info@calloftheocean.pl

 

Kontakt

Szymon

(48) 792 717 355

Ania

(48) 533 006 566

Social Media

Copyright 2022 Szymon Kuczynski - Zew Oceanu

Sponsorzy