Rejs Roku 2020

11 stycznia 2021

Zostaliśmy wyróżnieni!

Najstarsza i najbardziej szacowna nagroda żeglarska w Polsce. Ale czy powoli nie staje się wyróżnieniem coraz bardziej w cieniu innych? Młodzi wiekiem być może nawet o niej nie wiedzą. Nie jest mocno propagowana choć jest strona internetowa www.rejsroku.pl. (na której wciąż nie ma tegorocznego werdyktu jury). Jest też nieaktualizowany FB.

Ale zmieniło się również na lepsze. W końcu pojawiło się oficjalne ogłoszenie by zgłaszać się do nagrody. Tak, wcześniej  nie bardzo było wiadomo, ze w ogóle trzeba się zgłaszać i jak to zrobić.

 

Dobra, chwalimy się :)

"Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Gdańska „Bursztynowa Róża Wiatrów” - Szymon Kuczyński i Anna Jastrzębska za dwa przedsięwzięcia łączące polskie wybrzeże Bałtyku z królewskim szlakiem wiślanym: rejs niewielkim jachtem odkryto pokładowym z Gdyni do Świnoujścia oraz jesienny spływ Wisłą z Krakowa do Gdańska"

I druga nagroda ")

"Redakcja portalu nowezagle.pl, podtrzymując 20-letnią tradycję przyznawania przez magazyn „Żagle” nagrody za morski rejs małym jachtem w konkursie Rejs Roku, przyznała swoją nagrodę za 2020 rok. Redakcyjne jury po przewodnictwem redaktora naczelnego Dominika Życkiego, w składzie: kpt. Mariusz Główka, kpt. Marek Zwierz, kpt. Jerzy Kuliński oraz Waldemar Heflich, przyznała nagrodę Szymonowi Kuczyńskiemu i Annie Jastrzębskiej za etapowy rejs jachtem odkrytopodkładowym klasy 2020 na trasie Gdynia-Świnoujście."

Oczywiście my jako małołódkowcy byliśmy tłem dla reszty wyróżnionych: Andrzej Górajek i Marek Rajtar, Mariusz Koper i Hanna Leniec-Koper, Tadeusz Natanek, Grzegorz Baranowski, Waldemar Heflich, Uniwersytet Morski. 

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

 

Na koniec zostawiamy szok! Nie przyznano głównej nagrody Rejsu Roku czyli Srebrnego Sekstantu. Pierwszy raz od roku 1970. Złośliwi twierdzą, że to dlatego że dwa lata wcześniej przyznano aż dwa, ex aequo i teraz zbrakło :)

 

 

 

 

 

info@calloftheocean.pl

 

Kontakt

Szymon

(48) 792 717 355

Ania

(48) 533 006 566

Social Media

Copyright 2022 Szymon Kuczynski - Zew Oceanu

Sponsorzy